FAQ

PRODUKTY JUSEE

 1. Czy Jusee Cosmetics testuje produkty na zwierzętach?

  Nigdy! Kochamy zwierzęta i jesteśmy marką, która nie testuje na nich swoich produktów. Nie zlecaliśmy również wykonywania takich testów innym podmiotom. Tworząc produkty Jusee świadomie dobieramy partnerów, którzy podzielają nasze wartości: nie krzywdź, szanuj i kochaj zwierzęta! Restrykcyjne audyty na każdym etapie produkcji zapewniają nam nie tylko wysoką jakość produktów, ale również oparte są o wartości marki. Wierzmy, że etyczne, wegańskie kosmetyki mogą być skuteczne i piękne. Należy wiedzieć, że na terenie UE prawo zabrania produkcji i handlu kosmetykami testowanymi na zwierzętach. Cieszymy się, że nasze standardy są zagwarantowane przez prawo i obejmują wszystkich producentów na terenie Unii Europejskiej.
 2. Jak testujecie produkty?

  Kosmetyki testujemy na sobie. Opracowane w dziale R&D Jusee Cosmetics, autorskie formuły najpierw, przechodzą kompleksowe badania, szereg testów laboratoryjnych i analiz sprawdzających właściwości. Następnie zlecamy testy dermatologiczne z udziałem ochotników. Po pozytywnym zakończeniu testów, ich prototypy oddajemy w ręce Make Up Artist. Testuje ona z każdy kosmetyk, wykonując dziesiątki makijaży, łączy go z innymi produktami, na modelkach o różnych typach skóry i karnacjach. Wszytko to, aby stworzyć bezpieczny, najwyższej jakości kosmetyk zgodny z ideą naszej marki.
 3. Czy kosmetyki Jusee są wegańskie?

  Oczywiście! Nasze kosmetyki są odpowiednie dla wegan i wegetarian, nie zawierają składników pochodzenia odzwierzęcego i składników pozyskiwanych z pracy zwierząt (wosk, jedwab, miód itp.). Nasze deklaracje potwierdzone są certyfikatem V-Label, które wydaje European Vegetarian Union - organizacja słynąca z niezwykle restrykcyjnych obostrzeń. Marki starające się o zdobycie tego certyfikatu muszą spełnić długą listę nałożonych przez nią wymagań. Badany jest każdy składnik wykorzystany do produkcji oraz sprawdzani ich dostawcy i producenci. Wszystko po to, aby mieć pewność, że żaden z elementów składowych produktu nie miał styczności ze składnikami pochodzenia odzwierzęcego. Kolejnym warunkiem otrzymania tego certyfikatu jest zgoda na niezależne audyty zarówno w siedzibie marki, jak i u producentów kosmetyków. Nie mamy nic do ukrycia. Cieszymy się, że nasza marka spełniła wszystkie kryteria i może pochwalić się tym prestiżowym wyróżnieniem.
 4. Czy produkty zawierają parabeny?

  Kosmetyki Jusee nie zawierają parabenów. Nie udajemy jednak, że są w 100% naturalne. Wykorzystujemy najnowsze nowinki techniczne, żeby były one skuteczne, proste w użyciu i jak najbardziej user frendly.
 5. W mojej pomadce Shameless Lip Crayon występują małe ziarenka. Co to jest? Czy kosmetyk jest wadliwy?

  Pomadki Shameless Lip Crayon składają się w 85% z naturalnych składników roślinnych - woski, masła i oleje. Może się zdarzyć, że w produktach w sztyfcie o wysokim poziomie naturalności pojawiają się grudki, jest to jak najbardziej normalne i nie powinno budzić niepokoju. Dlaczego? Wykorzystane do produkcji surowce są w jak najmniejszym stopniu przetworzone. Oznacza to, że mogą one zawierać w swoim składzie witaminy, proteiny i inne dobroczynne substancje. Podczas produkcji wszystkie składniki są podgrzewane do odpowiedniej temperatury, a następnie chłodzone w trakcie dozowania masy kosmetycznej. Procesom tym mogą towarzyszyć zjawiska tzw. krystalizacji spodziewanej. Polegają one na krystalizacji tłuszczów i wosków, które bardzo wyraźnie obserwuje się właśnie w przypadku receptur pomadek o wysokiej zawartości nisko przetworzonych składników naturalnych. Niestety niemożliwym jest całkowite wyeliminowanie tego zjawiska bez ingerencji w właściwości poszczególnych surowców naturalnych, jak np. rafinacja wosków roślinnych. Jeżeli więc zauważysz grudki w naszych pomadkach, to znak że doszło do w nich do naturalnych i normalnych procesów, które w żadnym razie nie wpływają na ich jakość i bezpieczeństwo.
 6. Dlaczego w kosmetykach są konserwanty?

  Zła opinia o tych składnikach wynika z barku wiedzy i zrozumienia tego, co wnoszą do produktu. Więc wyjaśniamy! Niedocenioną rolą substancji konserwujących jest zapobieganie rozwojowi mikroorganizmów. Dzięki odpowiedniemu doborowi rodzaju i stężenia substancji konserwujących kosmetyk jest bezpieczny do stosowania przez okres PAO (od momentu otwarcia) lub do końca terminu ważności kosmetyku.
 7. Gdzie znajdę skład INCI kosmetyków?

  Skład INCI, czyli wykaz wszystkich substancji i składników aktywnych użytych do produkcji znajdziesz na karcie produktu w sklepie internetowym www.juseecosmetics.com oraz na kartoniku każdego kosmetyku.
 8. Co to są składniki aktywne?

  Składniki aktywne to substancje czynne, które wzbogacają kosmetyki i ukierunkowują ich działanie. Są niczym superfood dla skóry i włosów: nawilżają, odżywiają, naprawiają, chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, opóźniają procesy starzenia, dotleniają i aktywizują skórę do odnowy. Jeśli chcesz wiedzieć jakie składniki aktywne znajdują się w kosmetykach Jusee, zajrzyj na kartę produktu, lub sprawdź opis na kartoniku.
 9. Co to znaczy, że kosmetyki są multifunkcyjne?

  Multifuncyjność kosmetyków Jusee polega na połączeniu w formułach właściwości upiększających z pielęgnującymi takimi jak: nawilżenie skóry, ochrona przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, działanie antyoksydacyjne i naprawcze. By łączyć te funkcje i dopieszczać codziennie Twoją skórę, kosmetyki takie muszą być bogate w składniki najwyższej jakości.
 10. Czy kosmetyki są testowane dermatologicznie?

  Tak. Wszystkie kosmetyki Jusee przeszły odpowiednie testy w celu wykrycia właściwości drażniących. Testy zostały wykonane pod czujnym okiem lekarza specjalisty. Dodatkowo wykonujemy testy dedykowane konkretnym produktom, takie jak oftalmologia (badanie pod nadzorem lekarza okulisty) w przypadku tuszu do rzęs. Każda deklaracja marketingowa, której użyliśmy opisując produkt, została dokładnie sprawdzona i przetestowana.
 11. Czy kosmetyki Jusee mogą powodować reakcje alergiczne?

  Kosmetyki Jusee stworzyliśmy z myślą o wszystkich typach i rodzajach skóry, również tych wrażliwych. Zostały przebadane dermatologicznie aby dać Ci gwarancję, że spełniają najwyższe standardy. Jednak reakcje alergiczne to sprawa bardzo indywidualna. Zdarza się, że skóra i kosmetyk się nie zgrywają. Jeśli obawiasz się lub masz tendencję do reakcji alergicznych – przed aplikacją wykonaj test skórny. Polega on na aplikacji niewielkiej ilości produktu na czystą osuszoną skórę i odczekaniu 24 godzin.
 12. Jaki jest termin przydatności kosmetyków Jusee?

  Wszystkie kosmetyki Jusee są opatrzone ikoną PAO (Period After Opening), to grafika słoiczka z otwartym wieczkiem i liczbą miesięcy (np. 6M). Oznaczenie stosowane jest na produktach, których okres trwałości przekracza 30 miesięcy i informuje, przez jaki czas możesz bezpiecznie stosować kosmetyk od momentu jego otwarcia. W naszym przypadku, w zależności od kosmetyku czas ten wynosi od 6 do 24 miesięcy.

MARKA JUSEE COSMETICS

 1. Skąd nazwa Jusee?

  Wszystko zaczęło się od Julii, jej podejścia do mody i makijażu. Julia wie w czym jest jej dobrze, lubi podkreślać urodę, bawić trendami, zmieniać się i zaskakiwać a jednocześnie nie wchodzi w utarte schematy i często apeluje do dziewczyn:
   "Bądźmy naturalne, kochajmy siebie i swój wygląd. Pozbądźmy się kompleksów i nie zamalowujmy swoich ślicznych buzi. Podkreślajmy ich naturalne piękno, a mankamenty zmieniajmy w atuty."
  Tworząc nazwę, szukaliśmy słowa, które będzie tożsame z wartościami Julii i jej podejściem do piękna. Słowa, które przełoży także na wartości marki. Nieprzekombinowane, oryginalne, dźwięczne, soczyste i kojarzące się z Julią…
  JUSEE!
  Bądź Jusee & YOU SEE!
  Wszystko, czego potrzebujesz, żeby poczuć się piękną, jest w Tobie!
 2. Czy Jusee Cosmetics to polska firma?

  Pomysły oraz projekty kosmetyków Jusee tworzymy tutaj, w Polsce, natomiast przy ich produkcji sięgamy po globalnych ekspertów. Nasze kosmetyki są produkowane w najlepszych polskich i europejskich fabrykach wąsko wyspecjalizowanych w produkcji kosmetyków kolorowych.
 3. Czy Julia Wieniawa jest właścicielką marki Jusee Cosmetics?

  Julia jest współwłaścicielką marki i dyrektorem kreatywnym Jusee Cosmetics.
 4. Czy Julia Wieniawa sama wymyśla produkty?

  Nad każdym produktem Julia pracuje z kilkuosobowym, multidyscyplinarnym zespołem projektowym składającym się ze specjalistów z różnych dziedzin. Od działu R&D, który zajmuje się opracowaniem autorskich formuł kosmetyków i nadzoruje proces produkcji, jednocześnie dbając o innowacyjność, bezpieczeństwo i zgodność produktu z wartościami Jusee. Przez dział kreacji, który wyobrażenie o tym, jak ma wyglądać marka przekuł w rzeczywistość. Działy marketingu i komunikacji zadbały o spójność wszystkich działań z DNA marki i trendami. Cały zespół jest dla Julii wsparciem przy podejmowaniu decyzji oraz zapleczem wykonawczym, chętnie dzieli się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.
 5. Gdzie produkowane są kosmetyki Jusee?

  Kosmetyki Jusee są produkowane w najlepszych polskich i europejskich fabrykach wąsko wyspecjalizowanych w produkcji kosmetyków kolorowych. W ścisłej współpracy z naszymi kreatorami produktów i technologami tworzą one unikalne, niedostępne dotąd na rynku międzynarodowym formuły. Taki dobór partnerów biznesowych gwarantuje dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, wysokiej klasy surowców i etycznego, stale koordynowanego procesu produkcji

ZAMÓWIENIA

 1. Złożyłem zamówienie. Kiedy dotrze moja paczka?

  Twoje zamówienie dostarczymy w terminie 3 dni roboczych od daty zaksięgowania wpłaty. Zamówienie złożone do godziny 12:30 przeważnie dostarczane jest w ciągu 2 dni roboczych, złożone po godzinie 12:30 w ciągu 3 dni roboczych.
 2. Czy mogę kupić kosmetyki Jusee stacjonarnie?

  Zachęcamy do zakupów za pośrednictwem sklepu internetowego www.juseecosmetics.com
 3. Czy mogę zmienić zamówienie po jego złożeniu?

  Przepraszamy, po złożeniu zamówienia nie ma możliwości wprowadzania zmian.
 4. Jak zakwalifikować się do darmowej wysyłki?

  Przy zamówieniach na kwotę powyżej 100 PLN przesyłka jest gratis.
 5. Jak mogę sprawdzić status mojego zamówienia?

  Status zamówienia możesz śledzić na bieżąco. Na podany podczas składania zamówienia adres e-mail wyślemy Ci link do monitoringu Twojej przesyłki.

ZWROTY I REKLAMACJE

 1. W moim zamówieniu brakuje produktu, co zrobić?

  Przy odbiorze zwróć uwagę, czy opakowanie nie było otwierane. Odpakuj je przy kurierze i sprawdź jego kompletność. Jeśli zawartość nie zgadza się z zamówieniem, spisz protokół szkody w obecności kuriera (aktualnie można zrobić to na stronie internetowej przewoźnika), a następnie wyślij go do nas. Ekspresowo doślemy brakujący produkt!
 2. Czy mogę zwrócić zamówiony kosmetyk?

  Oczywiście! Szczegółowe informacje i formularz odstąpienia od umowy znajdziesz w zakładce ZWROTY I REKLAMACJE
 3. Jak złożyć reklamację?

  Proces reklamacji wraz z dedykowanym formularzem znajdziesz w zakładce ZWROTY I REKLAMACJE. Skontaktuj się z nami, opisz nam zaistniałą sytuację. Przeprowadzimy Cię przez proces reklamacji!